1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Oni pamiętają

NRL od dawna z niepokojem obserwuje aktywność tzw. ruchów antyszczepionkowych. Widzi w tym ogromne zagrożenie społeczne, dlatego włącza się w projekty edukacyjne, ukazujące dobrodziejstwa płynące ze zdobyczy medycyny, jakimi są szczenienia ochronne. Skuteczność szczepień sprawiła, że zapomnieliśmy o epidemiach sprzed lat. Dlatego NRL z uznaniem przyjęła inicjatywę Śląskiej Izby Lekarskiej, która zaangażowała się w przygotowanie filmu o doświadczeniach lekarzy, którzy na początku swojej drogi zawodowej toczyli heroiczną walkę (nie zawsze zwycięską) o zdrowie i życie dzieci cierpiących na choroby zakaźne. Pamiętajmy!Pamiętamy!

Przykładem różnych inicjatyw pro-szczepiennych jest także akcja "Szczepię się dla Was" Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, która postanowiła – już dwukrotnie – zorganizować publiczne szczepienie lekarzy WIL przeciwko groźnym chorobom zakaźnym.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych filmów, w których lekarze WIL nie tylko szczepią się przed kamerami, ale i tłumaczą, dlaczego to robią.

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2019-02-26 14:40:43