logo: NIL

11 września 2021 r. na ulicach Warszawy, po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne i różne ich reprezentacje. Wśród nich nie może zabraknąć lekarzy i lekarzy dentystów, by zademonstrować niezgodę na lekceważenie medyków i pacjentów, na chroniczne niedofinansowanie opieki zdrowotnej, złą organizację systemu, wymuszanie pracy ponad siły.

Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr.

Jako samorząd lekarski upominamy się o to od dawna, ale gdy cierpliwość się wyczerpuje trzeba wyjść na ulicę i bezpośrednio odwołać się do szerokiej opinii publicznej, by uświadomić jej, jak trudna jest sytuacja polskiej ochrony zdrowia, kto za ten stan faktycznie odpowiada i jak można temu zaradzić.

Zwracamy się więc do Państwa, abyście również dołączyli do protestu. Okażmy w ten sposób jedność, siłę i determinację, w trosce o godność naszej profesji i dla dobra publicznego.

Zachęcamy też do kontaktu z okręgowymi izbami lekarskimi, które koordynują przygotowania na poziomie lokalnym, w tym organizują transport do Warszawy. LISTA OIL

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej znajdą Państwo grafiki informujące o proteście do druku oraz do wykorzystania w Państwa kanałach komunikacji: Materiały będą uzupełniane! MATERIAŁY

Start: 12:00

Trasa:

 • plac Krasińskich
 • Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa
 • Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście
 • Parlament RP, ul. Wiejska
 • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie

Zakończenie: ok. 16:00

Do zobaczenia 11 września w Warszawie!


 

Oprócz pilnego spotkania z Premierem RP Komitet postuluje o:

 1. Natychmiastowa zmiana ustawy o wynagrodzeniach.
 2. Natychmiastowe zrównanie wynagrodzeń medyków do średniej Unii Europejskiej.
 3. Rządzie! Płać realnie za leczenie, a nie po przecenie!
 4. Nie róbcie z medyków urzędników – STOP BIUROKRACJI!
 5. Nie ma medyków – nie ma leczenia. Same łóżka nie leczą!
 6. Pacjencie, chcemy żebyś był bezpieczny! Bezpieczeństwo medyka = bezpieczeństwo pacjenta.

Dodane: 2021-09-06, przez: Alicja

 • wyślij znajomemu

 • Zapisz stronę
 • Wydrukuj