logo: NIL
 • Punkty: 13
 • Wydarzenie jednorazowe
 • Dla lekarzy i lekarzy dentystów
 • e-learning
 • Bezpłatny
 • warsztaty

Kurs doskonalący z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego. Dna moczanowa

Wykładowca

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wisłowska Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii CSK MSW w Warszawie

 

PROGRAM SZKOLENIA

„Diagnostyka i leczenie dny moczanowej”

 

Kurs doskonalący z diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego

 

 1. Dna moczanowa – diagnostyka i leczenie według aktualnych wytycznych
 2. Epidemiologia i czynniki ryzyka – dna moczanowa
 3. Procedury diagnostyczne w dnie moczanowej: badanie fizykalne, mikroskop – badanie płynu stawowego, usg, zdjęcia rtg, badania obrazowe.
 4. wyników badań diagnostycznych i laboratoryjnych w dnie moczanowej (ocena płynu stawowego na obecność kryształów, badanie USG na obecność złogów moczanu sodowego, interpretacja zmian w rtg stawów rąk i stóp)
 5. Warsztaty - analiza przypadków, na podstawie badań RTG i MR oraz USG, jak również badania laboratoryjne w reumatologii. Badanie fizykalne stawów obwodowych. Ocena umiejętności rozpoznawania zapaleń stawów
 6. Profilaktyka pierwotna oraz wtórna w dnie moczanowej
 7. Edukacja zdrowotna pacjentów

 

Prowadzący: prof. Małgorzata Wisłowska - specjalista chorób wewnętrznych, reumatologii, rehabilitacji medycznej, hipertensjologii

Czas trwania 16.00-20.30

"Kurs doskonalący z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego. Dna moczanowa" jest I częścią całego kursu - zawiera zagadnienia medyczne, które będą omawiane podczas szkolenia on-line w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia GoToMeeting (każdy Uczestnik otrzyma wcześniej szczegółową instrukcję i link do szkolenia). Będą Państwo mieli kontakt z wykładowcą, z możliwością zadawania pytań a także pracy warsztatowej (4,5 h).

Kolejne części to:

II część kursu – również w formie on-line (j.w.) będzie zawierała moduł kompetencji miękkich (tj. komunikację) – także z możliwością zadania pytań wykładowcy oraz pracy warsztatowej (3 h).

III część kursu – odbywa się na platformie e-learningowej, gdzie każdy Uczestnik dostaje dostęp (własny profil). Na platformie będą zgromadzone materiały edukacyjne, wytyczne oraz filmiki edukacyjne. Tu również znajduje się ostatni element kursu – test wiedzy – a po jego zaliczeniu automatycznie zostanie wygenerowany certyfikat ukończenia kursu (osobny certyfikat dla każdego modułu szkoleniowego).

Powyższe części kursu stanowią integralną jego część, natomiast każdą z nich mogą Państwo zrobić w dogodnym dla siebie czasie (z terminów zaproponowanych na stronie projektu).

Po jego zakończeniu otrzymają Państwo certyfikat z 20 punktami edukacyjnymi (13 pkt edukacyjnych za moduł z depresji i 7 pkt za moduł z komunikacji)!

Aby dokończyć rejestrację należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne i odesłać jak najszybciej ich skany na adres mailowy wytyczne@hipokrates.org

Następnie w wolnej chwili należy przesłać oryginały tych dokumentów do Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej.

Dokumenty:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Załącznik Nr 1 Formularz Zgłoszenia Na Szkolenie On-Line

Załącznik Nr 2 Deklaracja Uczestnictwa W Projekcie

Załącznik Nr 3 Oświadczenie Uczestnika Projektu Zgoda Na Przetwarzanie Danych Osobowych

Załącznik Nr 4 Dane Uczestników Projektu

Załącznik Nr 5 Zaświadczenie O Zatrudnieniu

Więcej informacji na temat kursów znajduje sie na stronie:

https://wytyczne.org/ruszyla-rekrutacja-na-szkolenia-z-zakresu-postepowania-diagnostycznego-terapii-oraz-profilaktyki-v-modulow-do-wyboru

 

LICZBA WOLNYCH MIEJSC NA SZKOLENIU: 17

ABY ZAPISAĆ SIĘ NA TO SZKOLENIE MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY

Termin: 2020-08-27

 • wyślij znajomemu

 • Zapisz stronę
 • Wydrukuj