Komunikacja międzykulturowa w zespole medycznym: Strategie współpracy i rozwiązywania konfliktów w zróżnicowanym zespole

Prowadzący:

  • dr Agnieszka Golińska - tenerka kulturowa i psycholog biznesu. Absolwentka SGH na kierunku Zarządzanie oraz SWPS na kierunku Psychologia Społeczna. Doktorat obroniła z wyróżnieniem w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Pracuje jako adiunkta na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie, gdzie pełni funkcję kierownik studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i Przywództwo. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała w Wielkiej Brytanii, Indiach i Meksyku. Prowadzi szkolenia, zajęcia akademickie, a także badania naukowe m.in. w obszarze zarządzania międzykulturowego, zachowań organizacyjnych oraz psychologii organizacji.

Celem szkolenia jest zwiększenie kompetencji komunikacyjnych w zróżnicowanych kulturowo zespołach medycznych oraz w relacjach z pacjentami, co przyczyni się do lepszej współpracy, zrozumienia i jakości opieki.

Program:

  1. Jaką rolę w komunikacji odgrywa kontekst?
  2. Jaki styl komunikacji dominuje w Polsce?
  3. Co oprócz kwestii związanych ze znajomością języka, prowadzi najczęściej do nieporozumień w kontaktach międzykulturowych?