Wykładowcy:
Cel szkolenia „Chory neuronu ruchowego klinika i badania elektrofizjologiczne.”
Zaznajomienie osoby szkolone z epidemiologią, charakterystyką kliniczną, przebiegiem, leczeniem oraz metodami diagnostycznymi ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania metod elektrofizjologicznym w diagnostyce chorób neuronu ruchowego.
Program do tematu "Chory neuronu ruchowego klinika i badania elektrofizjologiczne":
Choroby neuronu ruchowego to szczególna grupa chorób cechująca się wybiórczym zajęciem neuronu ruchowego czyli części układu nerwowego odpowiedzialnego za ruch. Najczęstszą z nich jest stwardnienie zanikowe boczne które cechuje się zarówno zajęciem ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego. W zawiązku z tym objawy kliniczne są mieszaniną objawów zarówno ośrodkowego jak i obwodowego neuronu ruchowego. Choroba cechuje się szybkim i niekorzystnym rokowaniem. Przebiegiem z medianą czasu przeżycia sięgającą 3 – 4 lat. Do innych chorób z tej grupy zaliczamy rdzeniowy zanik mięśni, chorobę Kennedy’ego czy neuropatię ruchową z blokiem przewodzenia. Wykład odbędzie się w formie prezentacji a celem będzie zaznajomienie lekarzy z rozpoznaniem i możliwościami leczenia tej szczególnej grupy chorób.
Cel i program szkolenia "Uszkodzenia splotu ramiennego - diagnostyka kliniczna i elektrofizjologiczna" dostępny już wkrótce!
Szkolenie realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Neurofizjologii Klinicznej