Dokumentacja medyczna bez tajemnic: Jak prawidłowo dokumentować świadczenia zdrowotne i czego bezwzględnie unikać?

Wykładowcy:

  • adw. Karol Kolankiewicz - adwokat, specjalista prawa medycznego. Świadczy usługi doradztwa prawnego m.in. dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, Zakładu Rehabilitacji w Gdyni, innych podmiotów leczniczych oraz dla lekarzy, pielęgniarek, aptekarzy i fizjoterapeutów. Prowadzi szkolenia i wykłady z prawa medycznego, prawa karnego i ochrony danych; ekspert ISPOZ.pl i Receptanaprawo.pl
  • mgr Anna Karkut - prawnik, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i menedżer w ochronie zdrowia , certyfikowany audytor systemu zarządzania jakością, doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji; ekspertka ISPOZ.pl i Receptanaprawo.pl Specjalizuje się w zakresie doradztwa i szkoleń w zakresie kontraktowania, realizacji i rozliczania umów świadczeń finansowanych ze środków publicznych, praw pacjenta, ochrony danych osobowych i zarządzania jakością w opiece zdrowotnej. Świadczy usługi w zakresie zarządzania na rzecz dużych podmiotów leczniczych.

 

Program szkolenia:

1.Warunki prawne i organizacyjne dokumentowania świadczeń medycznych (obowiązki prawne, metody prowadzenia)

2. Praktyczne wskazówki co, jak i kiedy wpisywać do dokumentacji medycznej (potwierdzenie realizacji świadczeń i wypełnienia obowiązków prawnych)

3. Niedopuszczalne wpisy uznawane za naruszające prawa pacjenta

4. Najczęściej kwestionowane wpisy przez NFZ, Rzecznika Praw Pacjenta i ZUS

Celem szkolenia jest omówienie problematyki dot. dokumentowania świadczeń zdrowotnych, w tym ze wskazaniem czego bezwzględnie unikać w kontekście kontroli NFZ, Rzecznika Praw Pacjenta i ZUS - z praktycznymi wskazówkami i orzecznictwem.