Mniej powikłań, większa niezależność – miejsce samocewnikowania w codziennej praktyce urologicznej

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przedstawienie miejsca samocewnikowania w nowoczesnej praktyce urologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań, prawidłowej techniki, doboru cewników, zapobiegania powikłaniom oraz wpływu samocewnikowania na niezależność i jakość życia pacjentów.
Wykładowca:
  • Prof. dr hab. n. med. Wojciech Krajewski  - Jest specjalistą urologii FEBU oraz transplantologii klinicznej. Realizuje szkolenie specjalizacyjne z urologii dziecięcej w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. Stopień doktora nauk medycznych obronił z wyróżnieniem w 2017 roku, stopień doktora habilitowanego otrzymał w 2019 roku, a tytuł profesora uzyskał w 2023 roku. Specjalizuje się w minimalnie inwazyjnym leczeniu operacyjnym zarówno złośliwych jak i łagodnych schorzeń układu moczowego. Wykonuje nowoczesne zabiegi endoskopowe związane z leczeniem raka pęcherza, raka moczowodu i miedniczki nerkowej, kamicy układu moczowego (RIRS, miniPCNL, ECIRS, SBES), łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (HoLEP) i wielu innych patologii.
Program szkolenia dostepny wkrótce!
Do kogo skierowane jest szkolenie:
Szkolenie jest przeznaczone dla lekarzy, w szczególności urologów oraz lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem zaburzeń dolnych dróg moczowych, zatrzymania moczu i pęcherza neurogennego. A także dla wszystkich zainteresowanych tematem.

 

Szkolenie realizowane w porozumienie z firmą Technomed.