Szkolenie na Inspektora Ochrony Radiologicznej - typu S

- W 2023 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom lekarzy dentystów, będą organizowane specjalistyczne kursy z radiologii. W dniach 31 marca – 2 kwietnia odbędzie się pierwszy w tym roku BEZPŁATNY KURS OCHRONY RADIOLOGICZNEJ TYPU S. Szkolenie jest niezbędne do uzyskania uprawnień INSPEKTORA OCHRONY RADIOLOGICZNEJ. 

Zapraszam wszystkich chętnych.

Paweł Barucha

wiceprezes NRL, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL

Szkolenie prowadzone będzie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowa z dnia 14 października 2021 r. w sprawie nadawania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej sprawującego wewnętrzny nadzór nad przestrzeganiem wymagań ochrony radiologicznej w jednostkach ochrony zdrowia.

Szkolenie jest podstawą do uzyskania uprawnień Inspektora Ochrony Radiologicznej w pracowniach stosujących aparaty rentgenowski w celach medycznych. 

Uprawnienia typu S - dotyczą nadzorowania działalności wyłącznie w zakresie stosowania aparatów rentgenowskich stomatologicznych lub do densytometrii kości.

Szkolenie jest bezpłatne dla lekarzy i lekarzy dentystów w ramach odprowadzania składki członkowskiej do Izb Lekarskich. Dodatkowo, poza możliwością uzyskania uprawnień IOR, uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne wraz z certyfikatem ukończenia szkolenia w ramach ustawowego doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów. 

Uczestnik zobowiązany będzie pokryć koszty egzaminu.

 

Planowany termin szkolenia wraz z egzaminem: 31 marca - 2 kwietnia 2023 r.

Link do zapisów: NIL - Kursy i szkolenia.

W przypadku pytań lub wątpliwości Zespół Ośrodka Kształcenia NIL z chęcią odpowie na nurtujące Państwa pytania: szkolenia@nil.org.pl, +48 22 559 13 10; +48 22 559 13 44.