1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Angażowanie pacjenta w leczenie i modyfikację stylu życia

Nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich to jednak tylko jedna z wielu sytuacji, gdy proces leczenia wymaga od lekarza by potrafił zbudować, a następnie wykorzystać partnerską relację z pacjentem. Powyższa umiejętność wzbogacona o techniki perswazji i radzenia sobie z oporem pacjenta jest szczególnie istotna, gdy skuteczna terapia pacjenta jest związania ze zmianą stylu życia jak na przykład w leczeniu otyłości, nadciśnienia, choroby wrzodowej, schorzeń o podłożu psychogennym itp.

Proponujemy zatem Państwu zestaw starannie dobranych narzędzi dostosowanych do tego, by pomóc lekarzom radzić sobie efektywniej w takich sytuacjach. W ich przygotowaniu korzystaliśmy z doświadczenia psychologów klinicznych, tak aby mogli Państwo zapoznać się i nauczyć wykorzystywać wiedzę profesjonalistów, którzy zawodowo wykorzystują relację z pacjentem jako czynnik terapeutyczny.

W trakcie naszego spotkania skupimy się na trzech kluczowych sferach kontaktu lekarz – pacjent: rozwijaniu umiejętności perswazji, radzenia sobie z oporem pacjenta i nawiązywania z nim relacji opartej na zaufaniu. Oprócz części teoretycznej w trakcie spotkania przewidziana jest część warsztatowa, tak aby lekarze zdobyli nie tylko odpowiednią wiedzę, ale mogli przećwiczyć poznane techniki. W efekcie spotkania polepszeniu powinna ulec komunikacja pacjenta z lekarzem, skuteczność realizowania zaleceń lekarza i zadowolenie z kontaktu z lekarzem.

Szkolenie prowadzone jest w  formie warsztatów.

 Kurs odbywa się w godzinach 9:00 - 15:45 w Naczelnej Izbie Lekarskiej.

W celu zapisu należy 'kliknąć' w datę kursu.

Lista aktualnych szkoleń:

Poprzednia
1
Następna