logo: NIL

17 maja 2018 r. Rzecznik Prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska skierowała do Iwony Borchulskiej z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, której wypowiedź zacytowano w katowickiej "Gazecie Wyborczej", pismo następującej treści:

"W związku z Pani wypowiedzią zacytowaną w opublikowanym dzisiaj tj. 17 maja 2018 roku w Gazecie Wyborczej w Katowicach artykule p.t. „Doktor rzuca wyzwiskami i narzędziami, więc odchodzą” autorstwa Judyty Watoły, cytuję: - Złożyłyśmy skargę na przewlekłość postępowania u rzecznika przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Rozpoczął już przesłuchania - mówi Iwona Borchulska informuję, że Pani wypowiedź jest nieprawdziwa.
Do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej wpłynęła skarga na przewlekłość postępowania Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej. Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przekazał sprawę do prowadzenia Okręgowemu Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, natomiast Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej nie prowadzi w tej sprawie postępowania w tym nie prowadzi w tej sprawie przesłuchań. Proszę o sprostowanie Pani wypowiedzi".

Dodane: 2018-05-21, przez: Administrator

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj