Naczelna Rada Lekarska opracowała nowy portal prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich, który ma na celu poprawę transparentności procesu wydawania orzeczeń w samorządzie. Dzięki udostępnieniu zanonimizowanych treści orzeczeń, zarówno opinia publiczna, jak i sami lekarze będą mieć możliwość zapoznania się z decyzjami sądów lekarskich w sposób łatwy i szybki.

- Nie boimy się odpowiedzialności i nie zamiatamy spraw pod dywan. W tej kadencji skupiamy się m.in. na wzmocnieniu pionu odpowiedzialności zawodowej i samorząd lekarski idzie o krok dalej, jeśli chodzi o transparentność swoich działań. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do korzystania z portalu prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich, który będzie niezwykle wartościowym źródłem informacji dla całej społeczności medycznej oraz osób związanych z prawem medycznym. Jesteśmy przekonani, że ten projekt przyczyni się do podniesienia standardów etycznych i profesjonalnych w obszarze zawodu lekarskiego.

Dostęp do orzeczeń zanonimizowanych dla Państwa jest dostępny TUTAJ.

Podstawy prawne:
doc_1710237410_ru-010-24-ix-przyjecie-regulaminu-portalu-prawomocnych-orzeczen.pdf (nil.org.pl)

art_1714140785_doc-1712063049-ru-010-24-ix-zal-regulamin-portalu-prawomocnych-orzeczen-sadow-lekarskich-tekst-jedn.pdf (nil.org.pl)