logo: NIL

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja wezwał Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla do publicznego przeproszenia za wypowiedź z 7 lipca 2021 r. podczas konferencji prasowej dot. likwidacji Kliniki Neurologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

W piśmie Prezes NRL stanowczo zaprotestował sposób, w jakim Marszałek odniósł się do lekarzy sprzeciwiających się likwidacji oddziału, oceniając go jako poniżający oraz dezawuujący ich pracę, kompetencje i podważający zaufanie. Prezes NRL podkreślił również, że niezależnie od sporów i różnic zdań, jakie mogą pojawiać się pomiędzy organem założycielskim szpitala a jego pracownikami w zakresie planów jego reorganizacji i przyszłości, język pogardy wykorzystywany w celu publicznego ośmieszania drugiej strony jest niedopuszczalny.

Pisma w tej sprawie wystosowali również Przewodnicząca Konwentu Prezesów ORL Magda Wiśniewska oraz Rzecznik Praw Lekarza Grzegorz Krzyżanowski.

Za określenie lekarzy zwolnionych z rzeszowskiej kliniki jako „pożal się Boże lekarzy z pożal się Boże kliniki” Marszałek Ortyl przeprosił oraz zapowiedział przekazanie oficjalnego pisma do mediów ze stosownymi wyjaśnieniami oraz przeprosinami.

Dodane: 2021-07-15, przez: Alicja

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj