logo: NIL

Naczelna Izba Lekarska oraz Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza zapraszają 6 października na konferencję „Jak poprawić bezpieczeństwo i komfort pacjenta, dostępność i jakość świadczeń zdrowotnych dzięki wykorzystaniu telemedycyny”. W ramach konferencji zaprezentowany zostanie również Interdyscyplinarny standard udzielania świadczeń telemedycznych, opracowany przez ponad 20 organizacji eksperckich działających w obszarze ochrony zdrowia.

Dyskusja nad efektywnością wykorzystania telemedycyny w opiece nad pacjentami w Polsce rozpocznie się o godz. 9.30. Konferencję każdy będzie mógł śledzić na kanale NIL na YouTube oraz profilu na Facebooku. Do udziału w charakterze prelegentów zaproszeni zostali przedstawiciele sektora publicznego, czołowych organizacji branżowych, organizacji pacjentów oraz towarzystw naukowych. Poruszone zostaną tematy związane z przyszłością telemedycyny w Polsce, opublikowanym niedawno projektem programu rozwoju e-zdrowia w Polsce, korzyściami wynikającymi z rozwoju rozwiązań telemedycznych oraz pożądanymi formami wsparcia lekarzy i świadczeniodawców we wdrażaniu innowacji w ochronie zdrowia. 

Interdyscyplinarny standard udzielania świadczeń telemedycznych, który będzie prezentowany podczas konferencji zawiera zbiór zasad postępowania i dobrych praktyk, których przestrzeganie ma prowadzić do zwiększenia jakości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń telemedycznych, w sposób zgodny z przepisami prawa, zasadami wykonywania zawodów medycznych oraz z poszanowaniem praw i interesów pacjentów.  

Konferencja składać się będzie z trzech głównym paneli: 

  • Panel I - Przedstawienie case studies z zagranicznych systemów ochrony zdrowia.  
  • Panel II - Debata systemowa: “Jak poprawić bezpieczeństwo i komfort pacjenta, dostępność i jakość świadczeń zdrowotnych dzięki wykorzystaniu telemedycyny?” - uczestnicy debaty będą rozmawiać na temat m.in. planowanych przez stronę publiczną zmian dotyczących telemedycyny, korzyściach związanych ze zdalną opieką nad pacjentem oraz dalszych wyzwaniach związanych ze wspieraniem e-zdrowia w Polsce.  
  • Panel III - Debata medyczna: “Różne oblicza telemedycyny: jakie korzyści oraz w jakich sytuacjach? Przegląd wybranych rozwiązań telemedycznych w poszczególnych obszarach terapeutycznych” - uczestnicy debaty poruszą tematy m.in. dostępnych w Polsce rozwiązań opartych o telemedycynę w różnych obszarach medycyny oraz ich wpływie na codzienną pracę lekarza i efekty osiągane w opiece nad pacjentem.  

Konferencja odbędzie się w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej, w nowo powstałym Centrum Innowacji i Telemedycyny (ul. Sobieskiego 110 w Warszawie) w formule hybrydowej. Zapraszamy do śledzenia transmisji, a przedstawicieli mediów także do udziału stacjonarnego. Prosimy o zgłoszenia do środy, 5 października, do godz. 15.00.

Akredytacje: medianil@nil.org.pl 

AGENDA: https://nil.org.pl/uploaded_files/1664544350_agenda-konferencja.pdf

 

Dodane: 2022-09-30, przez: Alicja

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj