Dylematy lekarzy, które widzimy w najnowszym spocie Naczelnej Izby Lekarskiej, nie powstały na podstawie koncepcji scenariuszowej tworzonej zza biurka, ale w oparciu o realia pracy lekarzy w polskim systemie ochrony zdrowia. Już od samego początku swojej drogi zawodowej lekarze powinni wiedzieć, że za niesienie pomocy, nie będą ścigani przez prokuratora. 

Bezpieczeństwo leczenia jest bezpieczeństwem pacjenta, a ratowanie go w chwili zagrożenia jego życia nie może być traktowane jak przestępstwo – mówi Jakub Kosikowski, p.o. rzecznika prasowego NIL, członek NRL zaangażowany w sprawy młodych lekarzy, zachęcając do oglądania oraz udostępniania spotu promującego kampanię społeczną NIL „Ratowanie życia to nie przestępstwo”. 

Samorządowy projekt ustawy o bezpieczeństwie leczenia jest ważny od samego początku kariery zawodowej lekarza – podkreśla Kosikowski. Opowiada o tym, dlaczego wprowadzenie w życie propozycji samorządu oraz sama idea no-fault są istotne dla każdej osoby, która wiąże swoją przyszłość z pracą w ochronie zdrowia.  

 

 

Film samorządu lekarskiego pt. "Ratowanie życia to nie przestępstwo", reż. Łukasz Palkowski

 

Dodane: 2023-03-21, przez: Administrator

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj