Ośrodek Kultury i Dziedzictwa Historycznego Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza wszystkich lekarzy rodziców wraz z dziećmi do udziału w projekcie #SztukaNaszychDzieci. Pierwsza odsłona programu skupiona jest wokół hitów opolskiej estrady. Drodzy rodzice, nagrajcie jedną z festiwalowych piosenek w wykonaniu swojego dziecka, opublikujcie w serwisie YouTube, następnie link wyślijcie do nas – zachęca organizator programu, Joanna Maślankowska, członek rady OKiDH.

Dziesięcioro najlepszych wykonawców weźmie udział w warsztatach w Miejskim Domu Kultury w Opolu oraz wystąpi podczas gali w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu 9 września 2023.

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu nadsyłania nagrań. Na nagrania czekamy do 18 czerwca. Link z zarejestrowanym wykonaniem piosenki należy przesyłać na adres mediateka@nil.org.pl.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału promującego wydarzenie oraz zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej.

 

Regulamin

1. Projekt kadencyjny pod patronatem prezesa NRL Łukasza Jankowskiego.

2. Projekt ma za zadanie integrację środowiska wokół twórczości dzieci lekarskich.

3. W roku 2023 będzie to piosenka. W latach następnych: literatura, malarstwo i fotografia.

4. Projekt będzie promowany w Mediatece NIL, Gazecie Lekarskiej, biuletynach oil, na stronie internetowej NIL oraz w mediach społecznościowych.

5. Termin: 1 stycznia - 10 września 2023.

6. Finał: warsztaty muzyczne i występ 10 laureatów (chór) podczas Lekarskiego Przeglądu Polskiej Piosenki w Opolu – 9 września 2023.

7. Nagroda – bezpłatny udział 10 dzieci w warsztatach w Miejskim Domu Kultury w Opolu oraz zespołowy występ podczas gali w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu plus festiwalowa „Opolanka” dla każdego dziecka – 9 września 2023.

8. Organizator opłaci pobyt dziecka wraz z jednym opiekunem w hotelu z wyżywieniem w dniach 8-10 września 2023 roku. Organizator nie zapewnia opieki nad dzieckiem. 

9. Wiek dzieci biorących udział w projekcie: 8-15 lat.

10. Finansowanie: Ośrodek Kultury i Dziedzictwa Historycznego NIL.

11. Osoby odpowiedzialne: Joanna Maślankowska, Jarosław Wanecki.

12. Wstępne regulacje przeglądu twórczości dziecięcej: 

a. opiekun dziecka (lekarz, lekarz dentysta) zgłasza nagranie mp4 jednego utworu, który był prezentowany podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w latach 1963-2022 w wykonaniu dziecka do 30 kwietnia 2023 roku.

b. Rodzic publikuje w serwisie YouTube nagranie swojego dziecka, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz dopisując nazwę projektu - #SztukaNaszychDzieci

c. Zgłoszenie należy wysłać na adres: mediateka@nil.org.pl. Powinno ono zawierać link do nagrania umieszczonego na serwisie YouTube, informację o przynależności rodzica do okręgowej izby lekarskiej (np. w Opolu…) oraz dane dziecka: imię, nazwisko, wiek oraz kontakt telefoniczny.

d. Wysłanie linku jest jednoznaczną zgodą na udział w projekcie i publikację wizerunku dziecka. 

e. Wszystkie nadesłane prace zostaną pokazane na mediateka.nil.org.pl w terminie 1 kwietnia – 18 czerwca 2023 i w tym czasie będą oceniane przez osoby oglądające poprzez serwis YouTube (polubienia), który ogranicza liczbę oddanych głosów do jednego z danego urządzenia.

f. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie "polubień” i oceny dyrygentów Polskich Chórów Lekarskich.

g. Po wyłonieniu laureatów 15 czerwca zostanie wdrożony plan wspólnej piosenki laureatów do wykonania w Opolu.

h. Organizator przygotuje listę rezerwową laureatów. 

13. Organizator zaprosi na koncert pozostałych członków rodziny dziecka, zgodnie ze zgłoszeniem, ale opłaci koszty związane z pobytem w Opolu tylko jednego z nich (pkt. 6).

14. Organizator może odwołać projekt na każdym etapie bez podania przyczyny.

15. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

 

 

Dodane: 2023-03-24, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj