Podczas dzisiejszego spotkania w ministerstwie zdrowia odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami resortu i Narodowego Funduszu Zdrowia a reprezentantami samorządu lekarskiego. Najważniejszy temat rozmów stanowiła kwestia realizacji piątego punku listy zmian do wdrożenia w ochronie zdrowia dla nowej minister zdrowia – siódemki NIL. 

Długotrwałe starania samorządu lekarskiego, a w szczególności Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej, przyniosły efekt w postaci przekazania minimum 140 mln ze środków publicznych na nadwykonania w stomatologii. Pieniądze zostaną przekazane w ciągu najbliższych kilkunastu dni.  

Widzimy postęp w pracach nad „siódemką NIL”. Punkt dotyczący przekazania funduszom wojewódzkim oddziałom NFZ środków na realizację zmian finansowania w stomatologii jest szczególnie istotny i nie powinien być w ogóle negocjowany. Widzimy otwartość ministra i chęć szybkiego spełnienia tego postulatu. Mamy nadzieję, że nie jest to jednorazowy kompromis, ale cześć systemowego uregulowania kwestii nadwykonań – zaznacza wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL Paweł Barucha.

Fot: Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Dodane: 2023-08-31, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj