Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski przesyła życzenia członkom samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów. 

Na co dzień walczycie z chorobami pacjentów, stawiając przy tym czoła wielu niesłusznie nałożonym na Was obowiązkom. Ostatnie lata dobitnie pokazują, jakim samozaparciem, empatią i odpornością musi wykazać się lekarz w polskim systemie ochrony zdrowia. Dziękuję, że na co dzień udowadniacie waszą troskę o bezpieczeństwo pacjenta w pozbawionej tego bezpieczeństwa rzeczywistości systemu. 

Szanowne Koleżanki Lekarki i Koledzy Lekarze, z całą mocą życzę Wam warunków pracy, w których będziecie mogli w pełni oddać się spełnianiu swojej pasji i wykonywaniu zawodu, bez zagłuszania Waszej relacji z pacjentami wypełnianiem tysiąca dokumentów, czy też zastanawianiem się nad określeniem stopnia refundacji przepisanego leku. Nie można ratować pacjentów, stojąc na skraju systemowej przepaści. Wiem, że wszyscy czekamy na wprowadzenie przepisów opartych o ideę no-fault, ponieważ dzięki codziennej praktyce zdajemy sobie sprawę, że tylko bezpieczny lekarz będzie mógł zapewnić bezpieczeństwo pacjentowi. 

Życzę Wam spełnienia i satysfakcji w pracy zawodowej i naukowej, która z miesiąca na miesiąc udowadnia, jak wiele jeszcze do odkrycia i ulepszenia w medycynie. 

Łukasz Jankowski 

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej 

Dodane: 2023-10-01, przez: Administrator

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj