Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien łączyć a nie dzielić, dlatego w tym szczególnym okresie Naczelna Izba Lekarska wraca z kampanią „Jestem lekarzem – jestem człowiekiem”.

Biurokracja, ciągłe napięcie i stres, niedobory personelu, limity, kolejki. Niemoc wobec systemu. Większość lekarzy musi się z nimi mierzyć każdego dnia, a mimo to w oczach pacjenta pozostaje „żywą tarczą” systemowych niedomagań.

Ten właśnie obraz w krzywym zwierciadle, stanowi podstawę oceny pracy lekarzy i nienaturalną przeszkodę w relacji lekarz — pacjent, co nie poprawia relacji, które są ważne dla każdej ze stron w procesie leczenia.

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Odporność pacjenta, który czekając wiele miesięcy na wizytę może być z tego faktu niezadowolony, podobnie jak i lekarza, który boryka się z niedziałającym systemem, jest dla obu stron trudna, ale starając się zrozumieć wzajemne położenie, możemy sprawić, by to co nas otacza było bardziej ludzkie.

Kampania samorządu lekarskiego „Jestem lekarzem – jestem człowiekiem” skierowana jest do pacjentów, których uwagę chcemy zwrócić na inne aspekty codzienności lekarza w pracy, a tym samym ukazać jego pracę i funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia w szerszej perspektywie. Spot w reżyserii Łukasza Palkowskiego przenosi nas na całodobowy dyżur, podczas którego lekarz zasypany jest ogromem obowiązków, a kreacja Tomasza Kota pozwala pokazać ludzką naturę lekarza. 

Zobaczyć człowieka w drugim człowieku.

Kampanię zainauguruje spot w kanale głównym Polsatu w pierwszy dzień Świąt o godzinie 20.30. Spot samorządu lekarskiego można zobaczyć w telewizji od 25.12 do 31.12. Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Piętki i Wiktora Skokowskiego oraz dla całego zespołu Publicis Groupe.

Dodane: 2023-12-22, przez: Administrator

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj