Wczoraj w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości odbyło się spotkanie prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasza Jankowskiego z ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem. 

- Dostrzegamy chęć współpracy obecnego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara ze środowiskiem lekarskim. Prowadzimy szereg rozmów na temat rozwiązania kwestii, z którymi borykamy się od dłuższego czasu i widzimy szansę, że zakończymy je consensusem w niedalekiej przyszłości. Do tych spraw należą m.in. zasada wyższego dobra (no fault), instytucji koronera czy ośrodków ds. biegłych sądowych - mówił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

Prezes NRL z satysfakcją przyjął decyzję Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego o wycofaniu wniosku swojego poprzednika złożonym do Trybunału Konstytucyjnego, o co zabiegał samorząd lekarski. - Wniosek ten ocenialiśmy jako próbę podważenia zasad funkcjonowania i idei samorządu lekarskiego i dobrą wiadomością jest wycofanie się przez organ z działań rozpoczętych przez poprzedniego prokuratora generalnego. 

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości są umówieni na kolejne spotkania w rzeczonych tematach.

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Dodane: 2024-02-01, przez: Administrator

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj