Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych nieprzypadkowo obchodzony jest 12 maja. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa i założycielka pierwszej szkoły pielęgniarskiej. Z okazji dzisiejszego święta prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w imieniu samorządu lekarskiego lekarzy i lekarzy dentystów składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym. 

Mimo dynamicznego postępu technologii medycznej, żadne oprogramowanie, aparat czy inne urządzenie nie zastąpi kompetencji, troski i współczucia, jakim tylko człowiek potrafi obdarować drugiego człowieka w potrzebie. W codzienności polskiego szpitalnictwa, podstawowej opieki medycznej i wszędzie, gdzie pracujecie, stanowicie Państwo najlepszy tego dowód. Żaden pacjent, czy debiutujący rodzic nie wyobraża sobie pomocy medycznej, czy opieki nad nowo narodzonym dzieckiem bez Pielęgniarek i Położnych. Nierzadko jesteście częścią najważniejszych dla pacjentów chwil w życiu. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej życzę Państwu zadowolenia i poczucia satysfakcji z wykonywania pracy o niepodważalnej wartości społecznej. Niech nigdy w polskim systemie ochrony zdrowia nie zabraknie podstawowego elementu zorganizowanej opieki zdrowotnej – Państwa pracy i chęci niesienia pomocy. 

Życzę Państwu i Państwa przedstawicielom w rozmowach z decydentami determinacji i siły do efektywnego ubiegania się o jak najlepsze warunki pracy, kształcenia, a także pozyskiwania jak największej liczby zdolnych adeptów pielęgniarstwa i położnictwa. 

Łukasz Jankowski 

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej 

Dodane: 2024-05-12, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj