W ramach Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarskiego odbyła się prestiżowa gala z okazji obchodów 35-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego w Polsce. Wydarzenie zgromadziło wielu delegatów oraz gości samorządu lekarskiego, w tym wiceminister zdrowia Urszulę Demkow oraz wiceprezydenta miasta Łodzi Adama Wieczorka.

- Nie byłoby nas tutaj i nie byłoby kontynuacji idei samorządności, gdyby nie nasi poprzednicy. Jednocześnie teraz na naszych barkach spoczywa zadanie kontynuacji tej idei i przekazanie jej naszym następcom – powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. Dodał, że 35-letnia instytucja charakteryzuje się odpornością, dużym doświadczeniem i elastycznością w działaniu. To instytucja, która myśli odważnie o przyszłych wyzwaniach – o pacjencie w przyszłości, o lekarzach w przyszłości i o systemie w przyszłości.

Nie zabrakło momentów pełnych emocji, wzruszeń i refleksji nad samorządnością oraz rolą lekarzy w społeczeństwie. Goście mieli okazję wysłuchać inspirujące przemówienia, a także obejrzeć film z kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością samorządu lekarskiego. Wieczór uświetnił koncert „Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu orkiestry Alla Vienna oraz występ satyryczny Artura Andrusa.

Gala była doskonałą sposobnością do spotkania się i wymiany doświadczeń dla wszystkich zaangażowanych w prace samorządu lekarskiego w Polsce. Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników i będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz zdrowia i dobra społecznego. Sponsorem wydarzenia było PZU.

Dodane: 2024-05-20, przez: Iwona

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj