28 MAJ 2026
Kluczowe decyzje i wyzwania dla przyszłości samorządu – apele, stanowiska i uchwały podjęte przez XVII Krajowy Zjazd Lekarzy
WIĘCEJ
28 MAJ 2026
WIĘCEJ
27 MAJ 2026
WIĘCEJ
27 MAJ 2026
WIĘCEJ
26 MAJ 2026
WIĘCEJ
Z głębokim smutkiem i poruszeniem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci lekarza, który zginął w wyniku brutalnego ataku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
W imieniu własnym oraz całego samorządu lekarskiego składam najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom, a także wszystkim współpracownikom Zmarłego.
Ta niewyobrażalna tragedia porusza całe środowisko medyczne. Lekarz, który każdego dnia z oddaniem niósł pomoc innym, stracił życie w miejscu, które powinno być symbolem bezpieczeństwa, troski i zaufania.
Łączymy się w bólu z wszystkimi, których dotknęła ta strata. Jako społeczność lekarska wyrażamy żal, ale i żądanie konieczności zwiększenia ochrony personelu medycznego i zapewnienia im godnych warunków pracy.
Łukasz Jankowski
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
Dodane: 2025-04-29, przez: Dział Komunikacji