W imieniu całego środowiska lekarskiego DZIĘKUJĘ za wspaniałą inicjatywę, jaką jest #WzywamyPosiłki. W tym trudnym czasie - gdy przybywa zarażonych koronawirusem, wzrasta tempo pracy i stres - lekarze, jak i cały personel medyczny zapominają lub nawet nie mają chwili i siły na posiłek.

Dziękujemy, że pamiętacie o nas. Dziękujemy, że dbając o nas, dbacie również o swoje zdrowie. Dzięki Waszemu wsparciu, chcemy i będziemy dalej walczyć.

Nadanie tej inicjatywie naszego patronatu było sprawą oczywistą. Jest to dla nas zaszczyt, że możemy się do Was przyłączyć.

DZIĘKUJEMY za pracę Waszą i innych obywatelskich inicjatyw. Społeczna solidarność, nam i wszystkim wokół, dodaje sił w pokonywaniu epidemii.

Andrzej Matyja

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

 

O akcji:

Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa – taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która startuje w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej. Od momentu startu dostarczono już 12087 posiłków (a liczba codziennie rośnie – przyp. red.).  #WzywamyPosiłki

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.  Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny. #WzywamyPosiłki łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka.  Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W ciągu 3 dni od publikacji, wydarzenia nabrały zawrotnego tempa. W weekend powstał sztab organizacyjny, a już w poniedziałek do #WzywamyPosiłki zaczęli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają posiłki i swoje produkty do szpitali.  W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga Facebook Company który także został oficjalnym partnerem inicjatywy.

Za #WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów, eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. Po kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej polski. Wszyscy działają charytatywnie.

W gronie partnerów strategicznych jest kilkadziesiąt dużych i małych firm z całej Polski. Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych.

 

#WzywamyPosiłki znajdziecie na:

Facebook

Instagram

Twitter

Dodane: 2020-03-23, przez: Alicja

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj