logo: NIL

Dr Anna Lella została wybrana na stanowisko członka zarządu CED (Board of Directors) na lata 2021 – 2024. W skład zarządu CED wchodzi 8 osób (prezes, którym został wybrany dr Freddie Sloth-Lisbjerg z Danii, wiceprezes, skarbnik i 5 członków).

Kandydaturę dr A. Lelli na stanowisko członka zarządu CED zgłosiła Naczelna Izba Lekarska, która jest pełnoprawnym członkiem CED od 2006 roku.

CED jest organizacją reprezentującą zawód lekarza dentysty w Unii Europejskiej, zrzeszającą główne krajowe organizacje lekarsko-dentystyczne z 31 państw europejskich (państwa członkowskie UE, państwa kandydujące do UE, państwa EOG, Szwajcaria, Wlk. Brytania).

Podstawowym celem CED jest promowanie wysokich standardów opieki stomatologicznej. W ramach swej działalności CED poświęca główną uwagę kwestiom legislacji unijnej. Stanowiska i uchwały CED odgrywają istotną rolę w kształtowaniu europejskiej stomatologii i warunków wykonywania zawodu lekarza dentysty w UE przez właściwie wykwalifikowanych lekarzy dentystów.

CED jest organizacją w pełni autonomiczną, niezależną od instytucji UE oraz władz krajowych.

Dodane: 2021-11-23, przez: Alicja

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj