logo: NIL

Naczelna Rada Lekarska powołała Karolinę Kowalską na stanowisko redaktor naczelnej „Gazety Lekarskiej”. W tym roku magazyn w formie papierowej trafi do lekarzy trzy razy. W każdym momencie można jednak zmienić sposób prenumeraty miesięcznika zgodnie z własnymi preferencjami.

Nowa redaktor naczelna

Na stanowisku redaktor naczelnej „Gazety Lekarskiej” Karolina Kowalska zastąpi Martę Jakubiak, która od ponad dekady współpracowała z samorządem zawodowym lekarzy i lekarzy dentystów. Podczas ostatniego posiedzenia NRL redaktor Marcie Jakubiak złożono podziękowania za wieloletnie zaangażowanie na rzecz NIL.

Karolina Kowalska ma blisko dwadzieścia cztery lata doświadczenia w dziennikarstwie. Zaczynała w „Gazecie Wyborczej”, z którą związana była osiem lat. Przez cztery lata, jako dziennikarz i redaktor, pracowała w dzienniku „Polska The Times”, a następnie przeszła do dziennika „Rzeczpospolita”, gdzie przez dwa lata o systemie ochrony zdrowia pisała w Dziale Krajowym, a przez sześć lat w Dziale Prawa.

Propozycja objęcia stanowiska redaktor naczelnej „Gazety Lekarskiej” to ogromny zaszczyt. Cieszę się, że będę mogła zająć się w pełni tematyką, która interesuje mnie najbardziej, a więc systemem ochrony zdrowia widzianym oczami i lekarzy i problemami, z jakimi na co dzień stykają się w swojej pracy - dodaje Karolina Kowalska.

Przez ostatni rok pracowała w portalu tvn24.pl, poświęcając swoje teksty tematyce medycznej i systemu ochrony zdrowia. Jest cenionym przez media ogólnopolskie komentatorem sytuacji w ochronie zdrowia. Została wyróżniona w konkursie Lider Roku 2018 w obszarze media i PR w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Jest także laureatką nagrody International Press Association w Nowym Jorku. Współpracowała z tygodnikami „Wprost”, „Plus Minus”, „Sukces” oraz pismem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie "Puls". Ma doświadczenie zarówno dziennikarskie, jak i redaktorskie.

Wybierz sposób prenumeraty „Gazety Lekarskiej”

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej w 2023 roku papierowa wersja miesięcznika „Gazeta Lekarska” trafi do domów wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów trzykrotnie. Pozostałe wydania, w zależności od grupy wiekowej odbiorców pisma, ukażą się w formie elektronicznej i papierowej. W każdej chwili można będzie jednak zmienić sposób prenumeraty/subskrypcji magazynu, tak aby lekarze otrzymywali pismo w najwygodniejszej dla siebie formie.

Trzy wydania tradycyjne trafią do skrzynek lekarzy i lekarzy dentystów w lutym, kwietniu i czerwcu bieżącego roku. Zgodnie z uchwałą NRL wersja papierowa będzie wysyłana również do wszystkich członków samorządu lekarskiego, który ukończyli 70. rok życia. Do pozostałej grupy lekarzy i lekarzy dentystów (do 69. roku życia) „Gazeta Lekarska” trafi w formie elektronicznej na przypisaną im skrzynkę mailową.

Ważne! Aby dokonać zmiany sposobu prenumeraty miesięcznika Naczelnej Izby Lekarskiej, należy wypełnić formularz na stronie NIL.

Formularz subskrypcji „GL”

 

fot. R. Gardziński

Dodane: 2023-02-01, przez: Karolina

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj