5.06.2024 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Prezesa NRL Łukasza Jankowskiego z wiceministrem sprawiedliwości Arkadiuszem Myrchą odpowiedzialnym za nowelizację Kodeksu Karnego.


Spotkanie dotyczyło znanego już ministrowi postulowanego przez Naczelną Radę Lekarską projektu klauzuli wyższego dobra.

Wyobraźmy sobie sytuację lekarzy stażystów kończących studia i przekraczających drzwi oddziału, w  którym będą pracować. Obecnie pierwsze, co czują to strach a gdy nastąpią zmiany w obowiązujących przepisać taki wchodzący w życie zawodowe lekarz będzie mógł realnie zająć się pacjentem. Lekarze będą czuli mobilizację, która zastąpi lęk. Celem jest profesjonalna opieka nad chorym, zgłębianie wiedzy, badanie, diagnozowanie i leczenie dla dobra pacjenta, zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. Cieszy nas otwartość Ministerstwa Sprawiedliwości na rozmowy z samorządem lekarskim i prowadzenie prac w temacie klauzuli wyższego dobra – podkreślał Prezes NRL Łukasz Jankowski.

W lutym br. Prezes NRL Łukasz Jankowski spotkał się w tej sprawie z ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem postulując wszczęcie prac nad zasadą wyższego dobra (no fault), instytucją koronera czy ośrodkami ds. biegłych sądowych. Następnie odbyło się także spotkanie Prezesa NRL z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz - wiceminister sprawiedliwości dotyczące powyższych kwestii.

Więcej informacji na temat poprzednich spotkań znajduje się pod linkiem: 

NIL - Na wniosek NIL minister Adam Bodnar wycofuje wniosek do TK złożony przez swojego poprzednika

Dodane: 2024-06-05, przez: Iwona

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj