IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 7-8 marca 2019 roku odbędzie się IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) – dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci.

Tegoroczna edycja przyniesie nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), a także Konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie autorów nowatorskich rozwiązań w medycynie. Na agendę tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złoży się ok. 60 sesji w pięciu głównych blokach zagadnień: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie w medycynie oraz edukacja. Ideą przewodnią Kongresu - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

Naczelna Izba Lekarska jest jednym z Partnerów Instytucjonalnych wydarzenia, a reprezentować ją będą, jako prelegenci poszczególnych sesji kongresu, Wiceprezesi NRL – Jacek Kozakiewicz oraz Andrzej Cisło, Członek Prezydium Jerzy Friediger i Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona.

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2019-03-01 16:12:22