Stan rozmów z Ministerstwem Zdrowia w sprawie wycen świadczeń stomatologicznych Naczelna Rada Lekarska od kilku tygodni zabiegała o spotkanie z nadzorującym sferę wycen świadczeń gwarantowanych wiceministrem Maciejem Miłkowskim.

Celem miało być wytyczenie „mapy drogowej” implementacji dokonanych przez Agencję Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji wycen:

  1. świadczeń z chirurgii i periodontologii
  2. wypełnień, oraz
  3. kosztów instalacji i utrzymania separatorów, jak też utylizacji odpadów amalgamatowych.

Uwagi do ostatnich 2 pozycji NRL przesłała Ministrowi Zdrowia w kwietniu.

Nie publikowaliśmy jeszcze wyników badania AOTMiT w zakresie opisanym w pkt. 2.

Poniższa tabela zawiera wyniki AOTMiT w jedynym, możliwym do przyjęcia przez NRL wariancie. W drugiej kolumnie jest poziom tej samej wyceny po zastosowaniu poprawek metodologicznych zgłoszonych przez NRL.

W trakcie spotkania, jakie odbyło się w dniu 13 maja br. z udziałem ministra Miłkowskiego oraz Prezesa AOTMiT ze współpracownikami ustalono, że raport z wyceny świadczeń chirurgicznych (pkt.1) zostanie w najbliższych dniach wysłany do NFZ. Prezes AOTMiT zadeklarował ujęcie w rocznym planie prac Agencji wyceny świadczeń ortodontycznych. Całość zagadnień omawianych podczas spotkania zostanie omówiona ponownie w dniu 24 maja br., podczas kolejnego spotkania, ale już z udziałem przedstawiciela NFZ.

Andrzej Cisło

Przewodniczący Komisji Stomatologicznej

Dodane: 2022-05-14, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj