Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano nową – po konsultacjach publicznych – wersję projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, zakładającego wprowadzenie nowej dziedziny specjalizacji „psychoterapia”.

Do listy kierunków studiów uprawniających do szkolenia specjalizacyjnego z psychoterapii dodano m.in. lekarzy dentystów, co jest spełnieniem postulatu samorządu lekarskiego.

- To dobra wiadomość. Ujęcie zawodu lekarza dentysty w katalogu zawodów, po ukończeniu których można przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii, jest uzasadnione i wskazuje na równe traktowanie lekarzy i lekarzy dentystów. Cieszę się, że tym razem wsłuchano się w głos środowiska lekarskiego. Ta zmiana umożliwi podniesienie w ramach kształcenia podyplomowego kwalifikacji zawodowych lekarzy dentystów – wskazuje wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Paweł Barucha, przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

Projekt rozporządzenia jest dostępny tutaj.

Dodane: 2023-06-26, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj