logo: NIL

14 stycznia odbyła się gala konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”, którego główną nagrodę „Osobowość Medyczna Roku 2020” otrzymał Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja.

Laudację wygłosił z odtworzenia Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, w której podkreślił m.in., że prof. Matyja „sprostał czasowi pandemii, czasowi przewodzenia naszemu [lekarskiemu – red.] środowisku z godnością i sprawnością organizacyjną chirurga, którym jest na co dzień”.

źrodło: Termedia

Przyjmując statuetkę z rąk Prezesa Wydawnictwa Termedia Janusza Michalaka, Prezes NRL powiedział, że jest to ogromne wyróżnienie i podziękował "koledze chirurgowi" Marszałkowi Grodzkiemu za ciepłe słowa. Wyrazy uznania i wdzięczności skierował m.in. do swojego zespołu II Katedry Chirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rektora UJ, Dyrektora krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, koleżanek i kolegów z Naczelnej Rady Lekarskiej, samorządów zawodów medycznych. Dziękując żonie i dzieciom, zażartował – „od prawie 40 lat tolerują takiego faceta jak ja, który ma dwie kochanki: chirurgię i izbę lekarską”.

W przemówieniu Prezes nawiązał do „tragicznego” ze względu na pandemię 2020 r., zaznaczając, że mimo ciężkiej sytuacji polscy medycy stanęli na wysokości zadania. Nagrodę zadedykował całemu środowisku – „To wyróżnienie jest dla Was – dla wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników, farmaceutów i innych zawodów medycznych. To Wy jesteście Osobowościami Roku.”.

Na koniec swojego wystąpienia, Prezes NRL zwrócił się do pacjentów, których zapewniał, że „byliśmy i jesteśmy dla Was. I nigdy Was nie opuścimy”.

źrodło: Termedia

Więcej o konkursie TUTAJ.

Foto: Termedia

Dodane: 2021-01-15, przez: Alicja

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj