AI – praktyczne zastosowania ogólnodostępnych narzędzi sztucznej inteligencji
Wykładowcy:
- Łukasz Sosnowski - zawodowo zajmuje się wdrażaniem innowacji i transformacji cyfrowej, w szczególności z uwzględnieniem rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w obszarze medycyny. Realizując przekrojowe projekty wdrożeniowe i transformacyjne kieruje się biznesowym podejściem i zrozumieniem potrzeb klienta - pacjenta. Zdobył przekrojowe doświadczenie jako wieloletni konsultant procesowy i strategiczny oraz prezes spółek i lider zespołów. Przygodę z innowacjami w obszarze zdrowia testował na własnej skórze, zakładając startup medyczny w obszarze neurologii, który zrealizował od zera i rozwijał przez 3 lata, wdrażając uczenie maszynowe w diagnozie i terapii padaczki. Od 2023 roku związany z Naczelną Izbą Lekarską, jest liderem projektu NIL IN - Sieć Lekarzy Innowatorów, od 2024 związany także z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie, gdzie prowadzi Ośrodek Projektów i Innowacji.
- Małgorzata Wywrot - zawodowo zajmuje się rozwojem projektów w obszarze innowacji, komunikacji i edukacji w ochronie zdrowia. Od 2023 roku związana z Naczelną Izbą Lekarską, gdzie jako Project Managerka wspiera rozwój NIL IN – Sieci Lekarzy Innowatorów, koordynując działania społeczności i inicjatywy wspierające lekarzy wdrażających nowoczesne rozwiązania w medycynie. Nauczycielka akademicka w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, gdzie koncentruje się na rozwoju kompetencji komunikacyjnych pracowników ochrony zdrowia, promocji zdrowia oraz medycynie stylu życia. W swojej pracy łączy podejście dydaktyczne z praktyką projektową, angażując się w inicjatywy wspierające nowoczesną. edukację medyczną.
Cel szkolenia:
Celem warsztatu jest pokazanie uczestnikom, jak w prosty i efektywny sposób wykorzystywać ogólnodostępne narzędzia sztucznej inteligencji w codziennej pracy zawodowej – niezależnie od specjalizacji czy poziomu zaawansowania technologicznego. Skupimy się na praktycznych, nieklinicznych zastosowaniach AI, które mogą wspierać organizację pracy, komunikację, tworzenie treści, rozwój naukowy i usprawnienie codziennych zadań.
Program szkolenia:
1. Wprowadzenie
2. Organizacja pracy i zarządzanie czasem z AI Tworzenie list zadań, planów, przypomnień
3. AI jako asystent pisania i komunikacji
4. AI w analizie prostych danych i ankiet
5. Wsparcie w rozwoju naukowym i pracy koncepcyjnej
6. Automatyzacja prostych zadań i dodatkowe narzędzia
7. Dyskusja
Szkolenie realizowane w partnerstwie z NIL IN Sieć Lekarzy Innowatorów.
Prowadzący: Łukasz Sosnowski, Małgorzata Wywrot
Szkolenie on-line
13.05.2025
godz. 18:00-20:00
Wtorki z innowacjami
Kontakt do organizatora: szkolenia@nil.org.pl
ZAPIS OTWARTY