KAMPANIA SPOŁECZNA

...TRZECIE ZĘBY NIE WYROSNĄ

 

 • Naczelna Izba Lekarska w ramach zaprojektowanej przez siebie kampanii zorganizowała konferencję, która odbyła się 28 czerwa -w studiu Artkombinat – Scena Monopolis Łódź. Gośćmi spotkania byli:

  Dr Paweł Grzesiowski - pediatra
  Prof. Tomasz Guzik - kardiolog
  Dr hab. Mariusz Szuta - Konsultant Krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej

  Od niekwestionowanych ekspertów w 3 ważnych dziedzinach klinicznych dowiedzieliśmy się jak choroby jamy ustnej wpływają na zdrowie ogólne, jak wikłają przebieg wielu nękających nas chorób.

  Dowiedzieliśmy  się też ile ryzykujemy jako społeczeństwo dopuszczając do marginalizacji stomatologii, zarówno
  w aspekcie niedofinansowania świadczeń publicznych, jak i w aspekcie braku nakładów na szkolenie specjalizacyjne stomatologów.

  Współgospodarzem konferencji był dr Andrzej Cisło - wiceprezes NRL

 
 • Ani jednego zdania o Stomatologii w dokumencie „Zdrowa przyszłość. Ramy strategiczne rozwoju systemu ochrony zdrowia na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 r.”

  Opublikowany w czerwcu 2021r.dokument liczy sobie 237 stron. Nie zawiera żadnej wzmianki dotyczącej stomatologii. W tej sprawie-> Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej

 

Wypowiedzi naszych Ekspertów

dr n.med. Paweł Grzesiowski- pediatra dr hab.n.med. Mariusz Szuta- Konsultant Krajowy z dz.Chirurgii Szczękowo-Twarzowej prof.dr.hab.Tomasz Guzik- kardiolog