1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Ruszył proces dr Katarzyny Pikulskiej przeciwko TVP

W dniu dzisiejszym w Warszawie rozpoczął się proces, który dr Katarzyna Pikulska, jedna z liderek protestu lekarzy rezydentów z jesieni 2017 roku, wytoczyła TVP.

TVP domagała się oddalenia powództwa w całości i zasądzenia kosztów sądowych. Sprawę odroczono do 16 kwietnia 2020 r. na godz. 11.00.

W materiałach wyemitowanych na antenie TVP Info jesienią 2017 roku dr Katarzynie Pikulskiej zarzucono, że miała chwalić się w mediach społecznościowych zdjęciami z wyjazdów zagranicznych, mimo że jednym z głównych powodów protestu (w tym głodówki) były złe warunki pracy lekarzy rezydentów. Wykorzystane przez TVP Info zdjęcia, które opatrzono nieprawdziwym i obraźliwym komentarzem, pochodziły m.in. z misji medycznej, którą w 2016 roku relacjonowała Telewizja Polska, doceniając ofiarność i zaangażowanie polskich lekarzy.

Pomoc prawną i finansową zapewnia Naczelna Izba Lekarska. "Chciałabym bardzo podziękować Naczelnej Radzie Lekarskiej, która nie tylko finansuje ten proces od dwóch lat, ale traktuje tą sytuacje jako podjęcie walki z tym co się dzieje, z obrazą godności polskich medyków..." - powiedziała dr Katarzyna Pikulska po wyjściu z gmachu Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zapraszamy do szczegółowej relacji na portalu Gazety Lekarskiej.

Opublikował: Rafał Hołubicki

Data: 2019-11-19 22:21:03