9 GRU 2025
Praktyczny cykliczny przegląd AI dla lekarzy
WIĘCEJ
Program szkolenia:
Podstawy naukowe, przegląd badań i benchmarki międzynarodowe.
Wyniki badań eksploracyjnych – potrzeby małych pacjentów i personelu medycznego.
Proces projektowy: opracowanie rozwiązania, wyzwania i iteracyjne usprawnienia.
Case study: wdrożenie rozwiązania w Centrum Zdrowia Dziecka i Dziekanowie Leśnym.
Praktyczne aspekty: zastosowana technologia VR, treści immersyjne, współpraca z dostawcami.
Metodyka: design thinking i user-centered design; współpraca środowisk medycznych, technologicznych i akademickich.
Sesja demonstracyjna z użyciem headsetu VR i omówienie możliwych scenariuszy wdrożeniowych.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z innowacyjnym rozwiązaniem VR, które redukuje ból i stres u dzieci podczas procedur medycznych, oraz pokazanie, jak wyglądał proces tworzenia tego rozwiązania przy wykorzystaniu metody design thinking i współpracy z personelem medycznym. Szkolenie koncentruje się na praktycznym wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w pediatrii, szczególnie w onkologii dziecięcej. Omawia wpływ VR na percepcję bólu, poprawę współpracy pacjenta z personelem oraz zmniejszenie konieczności farmakologicznego uspokajania dzieci.
Prowadzące:
Paulina Ignatowska‑Zaremba - Service Designer, Project Manager i CEO Fundacji K.I.D.S.
Ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu usług i 5 lat doświadczeń w rozwoju projektów wspierających dziecięce szpitale, organizując współpracę międzysektorową (medycyna, technologia, biznes). Specjalizuje się w design thinking, user‑centered design. Wcześniej odpowiadała w fundacji za budowanie relacji z Polskimi szpitalami pediatrycznymi.
Sabina Białek - Senior UX Designer @ Ørsted, Head of UXD Postgraduates Studies @ SWPS, Board Member & PX Director w Fundacji K.I.D.S
Ekspertka w projektowaniu doświadczeń użytkownika i doświadczeń pacjenta (patient experience). Prelegentka wydarzeń związanych ze zdrowiem i technologią, prezentowała VC VR “Podróż do świata bez lęku” – redukcja stresu u dzieci podczas zabiegów LinkedIn. Aktywna edukatorka – prowadzi studia podyplomowe UX oraz rozwija metodyki UX w kontekście medycznym.
Szkolenie prowadzone jest w Partnerstwie z Fundacją K.I.D.S
LICZBA WOLNYCH MIEJSC NA SZKOLENIU: 100Termin: 2025-12-16