logo: NIL

W dniu 24 listopada br Prezydium NRL podjęło Stanowisko, w którym jednoznacznie negatywnie oceniło projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych, zawarty w druku sejmowym nr 763. Pierwsze czytanie projektu ustawy zostało zaplanowane na 26 listopada.

Ponieważ uzasadnienie projektu było bardziej niż lakoniczne (co samo w sobie świadczy o jakości projektu- najwazniejsze zmiany, przewidujące "otwarcie rynku medycznego"  w uzasadnieniu zajeły niecałe pół strony) więc trudno dociec, jakimi parametrami kierowali się pralametarzyści projektując powstanie podwójnego systemu przyznawania prawa wykonywania zawodu - poprzez uchwałę izby lekarskiej i poprzez decyzję ministra. W szczególności, nie wiemy , czy krążący w obiegu poważny błąd GUS, dotyczący liczby stomatologów [wczesniejsze publikacje].

W związku z tym, do Parlamentarzystów -członków komisji zdrowia Sejmu i Senatu skierowane zostało pismo wyjaśniające i prostujące ten błąd, aby przypadkiem nie był on powodem błędnych decyzji Parlamentu.

LIST DO POSŁÓW I SENATORÓW   

 

Dodane: 2020-11-24

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj