logo: NIL

Do Sekretarza NRL skierowane zostało pismo TU Inter Polska S.A.:

Szanowny Panie Doktorze,
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przekazuję informację dotyczącą zakresu ubezpieczenia OC w kontekście ryzyka zarażenia pacjenta koronawirusem.
Tekst powstał niejako w komentarzu do wpisu na stronie www.nil.org.pl z dnia 18.03 pt. "O odpowiedzialności cywilnej - słów kilka" autorstwa dr. Andrzeja Cisło.

Będziemy wdzięczni za opublikowanie tego tekstu na stronie NIL. Jednocześnie służymy Państwu wsparciem w przypadku innych pytań lub wątpliwości związanych z ubezpieczeniami w czasach epidemii.

LIST INTER POLSKA S.A.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,

Katarzyna Walczak
Dyrektor Biura Marketingu i PR

- - - - - - - - - -

Istotnie, w związku z niepokojami medialnymi (szczególnie w mediach społecznościowych) wywołanymi jedną publikacją na blogu prowadzonym przez  radcę prawnego oraz sugestiami krążącymi na portalach społecznościowych, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odstąpić od wypłaty odszkodowania w przypadku uprawdopodobnienia przez pacjenta zakażenia się wirusem SARS w naszym gabinecie- udzieliłem we wspomnianym wpisie wyjaśnienia.

Wpis z 18 marca

Bardzo dziękuję TU Inter za to pismo. Wnioski mamy więc zbieżne - uprawdopodobnienie tego zakażenia w naszym konkretnie gabinecie jest niezwykle trudne. Jeśli napisałem , że „towarzystwa ubezpieczeniowe mogą mieć na ten temat swoje zdanie” , to oczywiście nie chodziło mi o jakieś konkretne TU, tylko o zwykłą możliwość , że dwie strony umowy mogą mieć co do swoich wzajemnych obowiązków różne zdania.

Osobnym pismem podziękuję za przesłanie tego listu. Pismo to jest bardzo ważne nie tylko dla stomatologów.

Andrzej Cisło
wiceprezes NRL

Dodane: 2020-03-27, przez: AdmStom

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj