logo: NIL

Rzecz dotyczy Apelu Prezydium NRL z 17  kwietnia br. Apel z kolei spowodowany był ciszą , jaka zapadła po wypłynięciu projektu zarządzenia Prezesa NFZ ws udzielania świadczeń stomatologicznych. Jak pamiętamy, projekt zawierał propozycje współczynników korygujących.

Sporządzona w dniu nastepnym w randze Stanowiska PNRL opinia do tego projektu była raczej przychylna. Zawierała jednak oczywisty wniosek, że współczynniki korygujące nie mogą dotyczyć jedynie wybranych zakresów oraz postulat, aby zasady udzielania świadczeń określić przynajmniej do końca roku.

Po blisko miesiącu nadeszło z MZ pismo informujące NRL o przekazaniu sprawy (według kompetencji) Dyrektorowi Wydziału Świadczeń Zdrowotnych NFZ.

pismo Ministerstwa Zdrowia

W dniu wczorajszym ruszyła akcja zbierania podpisów pod Petycją do MZ i NFZ. Jeden wieczór i jeden poranek pozwolił uzbierać ponad 200 podpisów. Entuzjazm związany z tą akcją jest dośc spory. Czyżby jeden fakt miał z drugim związek?

 

Liczne podmioty lecznicze upominają się o niezbędną korektę wyceny. W dniu dzisiejszym NRL otrzymała do wiadomości pisma Uniwersyteckiej Kliniki UJ w Krakowie skierowane do Dyrektora OM NFZ oraz drugie- skierowane do Prezesa NFZ (oba pisma w załącznikach)

Dodane: 2020-05-12, przez: AdmStom

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj