Poniżej zamieszczamy informację od kierownika Kliniki Immunologii i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Macieja Chałubińskiego o tegorocznej XXI Konferencji „Alergia, Astma, Immunologia” oraz o ufundowania stypendiów konferencyjnych dla lekarzy z Ukrainy.


W dniach 23-25 czerwca 2022 r. w Łodzi odbędzie się XXI Konferencja „Alergia, Astma, Immunologia”. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek. W naszych konferencjach uczestniczą lekarze alergolodzy, ale również interniści i pediatrzy z całej Polski, a wykłady prowadzą wybitni polscy profesorowie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom lekarzy migrujących do Polski z Ukrainy, Biuro Organizacyjne Konferencji ufundowało 30 stypendiów dla naszych kolegów ze Wschodu. Pakiety obejmują koszty rejestracji, uczestnictwo w obradach, wstęp na wystawę medyczną oraz 2 noclegi w hotelu. Tego typu stypendia fundowane byłe już kilkakrotnie w przeszłości dla lekarzy z Ukrainy, a ich pomysłodawcą był Ś.P. prof. dr hab. med. Marek L. Kowalski, inicjator i pierwszy Przewodniczący Konferencji AAI.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem Organizacyjnym „Mediton” pod nr telefonu stacjonarnym 42 636 35 18 lub komórkowym +48 509 405 005, lub drogą mailową na adres mediton@mediton.pl.

Dodane: 2022-04-26, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj