logo: NIL
Data wydarzenia: 2023-03-06 - 2023-03-06

adw. Karol Kolankiewicz - specjalizuje się w sprawach związanych z prawem medycznym i ochroną danych osobowych, jak również w sprawach karnych i odszkodowawczych oraz w sprawach związanych z ochroną dóbr osobistych; od 2009r. prowadzi szkolenia z zakresu prawa medycznego, karnego oraz z zakresu ochrony danych medycznych; autor publikacji dla samorządu lekarskiego i czasopism medycznych.

mgr. Anna Karkut - ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, a także Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studia Podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Jednostce Samorządu Terytorialnego w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Celem szkolenia jest omówienie zasad prowadzenia i udostępniania dokumentacji medycznej, w tym prawne obowiązki dot. prowadzenia dokumentacji medycznej, kompletność i integralność dokumentacji  medycznej, zasady dokonywania wpisów, bezpieczeństwo danych zawartych w dokumentacji - zgodnie z prawem przekazywanie wydruków i kodów recept, skierowań oraz udostępnianie dokumentacji pacjentowi i jego bliskim, innym lekarzom oraz pozostałemu personelowi medycznemu, pracodawcy, NFZ i innym instytucjom kontrolującym, instytucjom ubezpieczeniowym, prokuratorom, sądom, RPP, organom odpowiedzialności zawodowej.

Szkolenie on-line 

06.03.2023

godz. 16:00-20:00

Program szkolenia i zapisy na szkolenie: NIL - Kursy i szkolenia

Dodane: 2023-01-17