Informacje przetwarzane przez systemy opieki zdrowotnej muszą być odpowiednio zabezpieczone i chronione. Jednocześnie jednak nieodzownym elementem doskonalenia systemu ochrony zdrowia powinna być możliwość wykorzystania ich do celów statystycznych i naukowych. To między innymi zadanie najnowszych technologii opartych na zbieraniu i analizie danych, takich jak sztuczna inteligencja (AI), której zastosowanie wymaga jednak ciągłego doskonalenia.

Naczelna Izba Lekarska zaprasza na spotkanie z cyklu wydarzeń lekarzy innowatorów NIL IN organizowane przez Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia NIL pt.: „Europejska Przestrzeń Danych Medycznych i Sztuczna Inteligencja”. Konferencja odbędzie się we wtorek 13 grudnia 2022 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym NIL przy ul. Sobieskiego 110 w godzinach 16.00-18.00. Wydarzenie będzie transmitowane również online na stronie oraz mediach społecznościowych NIL.

Inicjatywa organizowana jest z myślą o lekarzach zainteresowanych tematyką wykorzystania danych w celu tworzenia coraz sprawniejszych rozwiązań w ochronie zdrowia opracowanych na podstawie sztucznej inteligencji. Podczas konferencji nie zabraknie rozmów na temat samych narzędzi AI, z których korzystają lekarze w praktyce klinicznej. Zaproszeni eksperci opowiedzą o również o trendach wyznaczających zmiany w zastosowaniu sztucznej inteligencji w pracy lekarza.

Uczestnicy trzeciego już spotkania lekarzy innowatorów NIL IN poznają wspominane wyżej zagadnienia z perspektywy doświadczeń Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia. Na temat danych i AI w praktyce klinicznej opowiedzą także lekarze praktycy oraz twórcy omawianych rozwiązań technologicznych.

Panel dyskusyjny zostanie zaś poświęcony kwestiom bezpieczeństwa danych medycznych, algorytmów AI oraz ich skuteczności w kontekście ochrony zdrowia.

Program konferencji:

15:45 Rejestracja i networking;

16:00 Prezentacja: „Europejska przestrzeń danych – postęp prac”

Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji, DG Santé w Komisji Europejskiej;

16:25 Prezentacja: „Europejska przestrzeń danych oraz sztuczna inteligencja –  możliwości wdrożenia”

Hubert Życiński, zastępca dyrektora, Departament Innowacji w Ministerstwie Zdrowia;

16:50 Panel dyskusyjny: „Dane i sztuczna inteligencja w praktyce klinicznej”

Ligia Kornowska, Koalicja AI w zdrowiu,

Przemysław Czuma, Polskie Stowarzyszenie „Sztuczna Inteligencja w Medycynie”,

Robert Zymliński, Instytut Chorób Serca, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu,

Jakub Jaszczak, Infermedica,

Szymon Korzekwa, Brainscan.ai,

Ewelina Barylska, dyrektor pionu operacyjnego, Salve Medica,

Moderator. Jakub Chwiećko, Lider grupy roboczej ds. startup-ów NIL IN;

17:50 Zakończenie spotkania i networking.

Zapisy na wydarzenie za pośrednictwem formularza znajdującego się pod likiem:  NIL - Szkolenia zewnętrzne.

Link do transmisji online: (950) Naczelna Izba Lekarska - YouTube.

Dodane: 2022-12-08, przez: Dział Komunikacji NIL

  • wyślij znajomemu

  • Zapisz stronę
  • Wydrukuj